Zámek Nové Hrady

Krásný den všem,

Dneska mám pro  vás pár tipů  na výlety po krásách naší vlasti. Konečně jsme zase trochu mobilní a nemusíme se všude plácat autobusem nebo vlakem a tak jsme si řekli že by  bylo fajn  si zase vyrazit  výlet  a jako první zastávku jsme si vybrali právě zámek Nové Hrady.

Městečko Nové Hrady se nachází kousek od Litomyšle a i přes to, že to nemáme z naší rodné vísky daleko, jsem zámek navštívila  naposled někdy na základce. Hanba mi.

Pamatuji si jak mi jako malé  zámek přišel jako  to nejlepší místo pro princezny  představovala jsem  si jak  tu budu bydlet, to že mi k tomu chybí bohatý ženich, jsem samozřejmě v té době neřešila:)

Když jsme začali plánovat svatbu a byl mi zavrhnut obřad někde v lese, tak zámek byl jedním z míst, které se nám líbilo na , ale nakonec nás odradila vysoká cena a že tam mají svatby jak na běžícím páse a  my se po obřadu rozhodně nechtěli nikam honit. A hádejte, kde budeme mít obřad?:) V tom  úžasným lese, kam vede děravá polňačka a lišky tam dávají dobrou noc ♥

Ale teď zase zpátky. Z mých dětských let mi také utkvělo v paměti, že tam měli cukrárnu s tou nejlepší zrmzlinou a skělými dorty a víte že já a sladký! Takže o to víc jsem se  tam těšila.

Malé info okénko
Zámek  byl postaven v roce 1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré   v rokokovém stylu a údajně je prý patří mezi jedinečné stavby v Čechách a  také nebyl nikdy přestavován! Už více než 20 let patří zámek rodině Kučerových a momentálně prochází velkou rekonstrukcí.

A teď moje dojmy!

Zámek je pořád stejně krásný, jak jsem si ho pamatovala a za mě určitě patří do top desítky hezkých míst v Pardubickém kraji, které by měl každý navštívit. Bohužel   jsme neměli štěstí na prohlídku a tak jsme si řekli, že se aspoň pořádně projdeme zahradami, které celý zámek obklopují. Zahrady  jsou krásné a určitě  jsou ještě hezčí na jaře, když všechno krásně rozkvete.

Zahrady jsou rozdělené na jednotlivé části. Najdete zde italskou, francouzskou, parkánovou, Zeleninovou nebo taky rozárium. Kromě zahrad se můžete podívat do do muzea cyklistiky nebo do galerie klobouků a součásti je také  dančí obora. My jsme sice daňky  viděli jen z dálky, ale i tak to bylo fajn:)

Jediné, co mě opravdu zklamalo byla místní cukrárna, byla to  bída z nouzí. Škoda, protože jinak by to nemělo chybičku:)


A co vy, znáte zámek Nové Hrady?:)


Asi ten nejhorší mrkváč, který jsem měla možnost ochutnat...Nikdy jsem sice po domě netoužila, ale představa domku s takovým úžasným  "balkonem",  to bych se stěhovala hned:)


Share:

3 komentáře:

 1. Vypadá to moc hezky! :) já vím,že chci svatbu u rodiny přítele a pojmout ji jakožto zahradní svatbu ♥

  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
 2. Wau, tie fotky sú nádherné <3 A to prostredie wau, vôbec nepoznám toto miesto ale každým dňom sa mi len viac a viac potvrdzuje, že máme strašne krásne miesta v CZ a na SK.

  Klaudia Duranova BLOG  / check my IG

  OdpovědětVymazat
 3. Slyším o něm poprvý, a vypadá nádherně!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥