, ,

Nový Zéland- Abel Tasman, část 2

Asi týden, tu smolím článek z našeho tripu do Abel Tasman National Park a teď jsem zjistila, že jsme jeho první část už dávno psala a zveřejňovala  v únoru 2017. No...

Předchozí díl najdete ZDE

Protože už jsem v předchozím článku psala, jak je Abel Tasman National park děsně krásnej a úžasnej, tak by bylo asi  zbytečné to znova opakovat a říkala jsem si, že vám přihodím jen pár zajímavostí :)


Abel Tasman Cost Track


  1. Patří mezí Great Walks. Těch je  dohromady devět a jsou to  nejoblíbenější turistické treky, které na Zélandu najdete ( Patří mezi ně třeba i Tongario Alpine Crossing, během kterého se můžete vydrápat  i na  horu Osudu z Pána Prstenů) . Byly vybudovány a jsou spravovány Departmen of Conversation ( Te Papa Atawhai ) .
  2. Je dlouhý 55 km a patří mezi ty nejpopulárnější, které na NZ najdete.
  3.  je nutné si dopředu naplánovat, pokud  chcete jít celý trek, protože díky přílivu a odlivu, jsou místa, které lze překročit v určitou dobu.

Přiznám se, že mě trochu mrzelo, že jsme neměli možnost jít trek celý, ale co se dá dělat.Stillway Bay. Při cestě do Anchorage byl zrovna příliv, takže  dík tomu jak byla  voda vysoko, nebylo na pláži moc místa, takže jsme se jen mrkli a vydali se dál:)  

Před závěrečnou cestou z kopce do Anchorage, jsme se šli podívat  na jeden lookout. Tímhle se omlouvám za milion stejných fotek, ale já si prostě nemohla pomoct:)

 A příště už jen poslední pár fotek z   Anchorage a cesty nazpátek:)

Share:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každá komentář ♥