, ,

Aoraki / Mt.Cook National Park- Hooker Valley track

Včera jsme si zašla na kafe s mojí bývalou spolužačkou z vejšky, která byla na Zélandu ve stejnou dobu jako my, akorát jsme se za celý rok neměli  možnost potkat, takže jsme to museli napravit až teď v Praze.

A při tom všem povídání mi došlo,jak hrozně moc  mi to cestování chybí, jak mi chybí ta svoboda, kterou jsme na Zélandu měli a jak je mi smutno z toho, že už se tam nejspíš nikdy nepodíváme. Samozřejmě moje sentimentální já naprosto zapomnělo, že to ne vždycky bylo růžový a při pojíždění fotek mi málem ukápla i slza.  A tak jsem si řekla, že je konečně čas abych vám všechny fotky postupně ukázala a třeba  vás navnadím a rozhodnete se jet taky. Tak jdeme na to.

Jedna z našich posledních zastávek, při cestování po Jižním ostrově byl Mt. Cook National Park, do kterého jsem se úplně zamilovala. Šli jsme Hooker Valley track, který byl spíš příjemnou procházkou (než to co tu běžně nazývají track) skrz údolí, které končilo u ledovcového jezera. Do toho nám vyšlo  super počasí ,bylo teplo a až na šílené Číňany s deštníky a igelitkami se nedalo nic vytknout. Ideální výlet.

Jedna taková zajímavost, která mě poprvé docela vyděsila. Přijeli jsme den předtím, než jsme chtěli jít track a spali v kempu přímo u jeho začátku. A někdy navečer, začalo něco  hodně rámusit a člověk měl pocit, že se na něj řítí lavina z okolních svahů, co byly kolem nás. Přiznám se, že jsem měla v prvních vteřinách docela nahnáno, ale nakonec jsme zjistili, že na vrcholcích  se odlamují kusy ledu pomalu, co hodina  a tím jak je člověk v údolí, tak se všechno hrozně rozléhá.

A  teď konečně k fotkám. Vím, že  hodně z nich jsou na jedno brdo, ale já si prostě nemohla vybrat ♥

Fotky jsou focené na Canon 70D + Samyang 10mm f/2,8 ED AS NCS CS
Share:

4 komentáře:

 1. Nádherné fotky, ta příroda je fascinující. Na Nový Zéland bych se taky jednou chtěla podívat (nebo snad i víckrát :D)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty vole!
  Se nedivim, že sis nemohla vybrat. Všechny jsou dokonalý! :) Věřim, že jsi měla pěkně nahnáno. Mě stačilo, aby na mě dneska v pět ráno při venčení někde na okraji lesa zadupal kůň. :D Co teprv potom ulamující se led.
  Michelle B :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já nepotřebuji navnazovat, jeduuuu! Ale nutně s sebou taky potřebuji nějaké boží širokoúhlé pevné sklo! Já nevím, baví tě ještě číst, když pokaždé napíšu, že je to prostě nádhera nejnádhernější? ♥ :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥