A od teď už jen pravou nohou nohou

Krásné nedělní odpoledne všem,

Posledních několik týdnů bylo  hodně náročných hlavně po psychické stránce. Nepatřím mezi nejvyrovnanější lidi, takže  si všechno hrozně beru  a nechám se hodně snadno  ovlivnit i sebemenším neúspěchem. Takže hledání práce pro mě byl tak trochu horor a i když jsme si nikdy nemyslela, že mi bude vadit mluvit  česky, tak mi to kolikrát bylo vážně nepříjemné. No co si budeme povídat, když jste cizinec v anglicky mluvící zemi, tak vám  sem tam odpustí, když  se vyjadřujete jak tatar, ale tady vám neodpustí nic. Je jedno jestli mluvíte česky nebo anglicky, stačí sebemenší  nejistota a zaškobrtnutí a dávají vám to  pěkně sežrat.

Takže co se dělo, děje a dít bude?


Stěhovali jsme se.
Po víc jak třech letech zase bydlíme  sami! Najít v téhle době byt, který by nestál majlant a  nevypadal jak největší díra byla docela výzva, ale zadařilo se a z nás jsou teda asi " Pražáci". Víte jaký je to luxus mít pro sebe víc než jednu poličku v lednici?.D

Našla jsem si práci
Sice jsme práci hledali jen dva týdny, ale abych popravdě řekla, přišlo to spíš jak půl roku. Za ty tři roky jsem nějak pozapomněla jak to tady u nás funguje, co se práce týká, takže jsem se kolikrát nestačila divit. některé pohovory mi přišly jako jeden velký vtip. Hlavně v kombinaci platového ohodnocení a požadavků. Nějak si nedokážu představit, že by se člověk takhle nechal dobrovolně obírat. Naštěstí se zadařilo a podařilo se mi získat práci, kterou jsem chtěla, takže teď doufám, že se mi tam bude líbit:)


Cvičim
Po víc jak třech měsících cestování,  cpaní se a povětšinou i nicnedělání,  jsem si konečně zaplatila členství do fitka. Přiznám se, že po prvním workoutu na nohy a zadek kulhám ještě teď, ale  už to fakt chtělo. Přeci jen, čas do svatby se krátí  a  nechci být rozkydlá nevěsta. I když s jídlem ještě trochu bojuju. Bodejť by ne, Vánoce po třech letech doma byly fakt náročný!:D

Kanada
Aby toho nebylo v posledních dnech málo, tak mám možnost dostat WHS víza do Kanady. Mít tu možnost  na podzim tak neváhám, prostě by jsme se po  Novém roce  sbalili a jeli. Ovšem teď, když jsme konečně začali bydlet jen sami a nastupujeme do nové práce najednou nevím jestli mám zase sílu a vůbec chuť to za x měsíců řešit znova. Takže, babo raď! Navíc na rozhodnutí mám ani ne 14 dní a  názor měním každý den.

Svatba
Máme datum, máme fotografa a mám šaty u kterých se zasekl zip. Začínám být docela nervní. Přijde i to jako včera, co jsme si říkali, že máme ještě rok. No tak nemáme. Sice se půl roku zdá  jako kupa času, ale to bych si nesměla vymyslet, že si budeme dělat všechno sami.


Momentálně na mě čeká spoustu věcí, které bych měla udělat. Ovšem slovo měla a musím má od sebe hrozně daleko, takže   budu ten koš špinavého prádla, drobky na podlaze a milion dalších věcí ignorovat a  nevytáhnu čumák z postele.

A jaký jste měli začátek roku vy?:)

Z mých pokusů se snažit vyfotit  ohňostroj.To nejroztomilejší dítě ever!
Stojí za přečtení! Takže pokud nevíte co by jste si přečetli  tak do toho:)

Ještě před rokem jsem neměla tůša, že i zdravý věci můžou být dobrý:)

Tohle bylo taky dobrý!

Mamka mi po  x letech udělala k narozeninám můj nejoblíbenější tvarohovej dort z dětství. Pokud se se k tomu někdy dohrabu, tak bych ráda udělala jeho o trochu zdravější verzi a hodím vám sem recept ♥


Share:

1 komentář:

  1. Přeji hodně štěstí v nové práci. Já se aktuálně dokopávám k tomu, abych už konečně dostudovala a můžu ti říct, že se těším, až budu někde v procesu tiše nadávat na práci. Nedokážu si vůbec představit, co vede lidi k tomu, aby chtěli celý život působit v tom extrémně nevraživém vysokoškolském prostředí. Když se mě vedoucí mojí diplomové práce zeptala, jestli už jsem si podala přihlášku na doktorské studium, začala jsem se hystericky smát. Jsou dny, kdy sedím ve škole a myslím na to, jak super by bylo sedět teď v Kauflandu za kasou a mít čistou hlavu... jako víš jak, já vím, že mě to přejde. Ale stejně se nemůžu dočkat, až budu mít tuhle etapu za sebou.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥