Nový Zéland- Napier, Aquarium a Cape Kidnappers

Krásný den všem,

Jak už jsem psala několikrát předtím, na Zélandu moc hezkých měst nenajdete, ale  Napier mezi ně rozhodně  patří. je to malé přímořské městečko s černými plážemi, pěkným centrem, kde jsou cesty lemované palmami a  budovy ve stylu ArtDeco.My měli původně v plánu v Napieru, nebo  v jeho okolí hledat práci a chvíli tam zůstat. Bohužel stejně prima nápad mělo x stovek dalších lidí a nám bohužel nezbylo nic jiného než se pohnout dál. takže místo plánovaných pár měsíců jsme se zdrželi jenom pár dní.

Pokračování v půlce článku 
 Za tu doby jsme se však stihli podívat do místního akvária. které sice stálo za starou bačkoru, ale konečně jsme měli možnost vidět Kiwiho naživo. Nikdy by mě nenapadlo, že někdy řeknu o ptákovi, že je roztomilý, ale Kiwi prostě je. Bohužel  ale nemám žádnou fotku, protože  oni neradi světlo, takže jejich výběh byl dost tmavý a nedalo se nic pořádného vyfotit.

Tuhle roztomilost tam měli naloženou v lihu. Docela mě  přešla chuť na chobotnice a to jsem je měla na pizze tak ráda:D
Další místo, které je nedaleko Napieru a my ho měli možnost navštívit je Cape Kidnappers.
Mys dostal svoje jméno úplně náhodou. Když se Cook  plavil k Howke's Bay tak Maorští obchodníci na jeho palubě zahlédli Tahitské tlumočníky a mysleli si, že tam drží proti jejich vůli. Jednoho z nich se zmocnili a ujížděli sním ke břehu. Dotyčnému se ale nakonec podařilo z jejich  člunu uniknout a vrátit se znovu na loď. A proto Cook pojmenoval toto místo jako Mys únosců.

Joo a skaliska mají údajně připomínat žraločí zuby, ale musím říct, že já to tam nějak nevidím a to mám jindy hodně bujnou fantazii. Hlavně když musím jít sama potmě domů.


A na závěr to nejlepší. V Hasting, což je město hned vedle Napier mají v místním New Worldu nejlepší tarty na světě! Jo, ten mi bude chybět ♥


Doufam, že se máte všichni skvěle, G.Share:

1 komentář:

  1. Kouzelná místa a fotky. :) Jsem vždycky hrozně ráda, že se tam mrknu aspoň skrz tvoje posty. :)

    blog Days of Daysy

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥