,

Nový Zéland - Wellington

Krásný večer všem,

Mám pro vás další nálož fotek, tentokrát z hlavního města Wellington, které  určitě patří mezi jedno z nejhezčích měst, které jsem tu měla možnost navštívit ( No, co si budeme povídat no tu těch měst a navíc pěkných moc není) a byla to taky naše poslední zastávka než  jsme odpluli na Jižák.

Měli jsme v plánu si po delší době najít normální  ubytování ve městě, kde nebude internet sprosté slovo a poteče horká voda. Bohužel   domluva přes airbnb byla tragická a my nakonec skončili v kempu  docela daleko od Wellingtonu a tím padly veškeré plány, že si večer vyrazíme za kulturou.

Nakonec jsme ve Wellingtonu strávili jenom jeden den, ale i tak to stálo za to.  Vyšlo nám pěkné počasí a město se aspoň vzdáleně podobá těm naším evropský, takže si tak člověk zase po dlouhé době nepřipadal jak na vesnici:)

Měli jsme možnost se projít po centru, navštívit botanickou zahradu, cpát se muffiny na laviččce a užívat si krásné počasí a navštívit Te Papa Museum. 

V Te Papa najdete jak patro s maorskou kulturou, tak i patro zaměřené na sopky a zemětřesení, které bylo aspoň pro za mě  jedno z nejzajímavějších. Měli jsme si možnost vyzkoušet simulátor zemětřesení, což rozhodně nebyl  příjemný pocit,  ale stejně vás to nepřipraví na to, že se vám v noci najednou začne  třást postel. 

Většina lidí, co zde dlouhodobě  žije  menší otřesy už ani nevnímá, ale my jsme byli pořádně vykulení a při jednom silnějším jsem měla pocit, že na nás musí spadnout strop. Doufám, že ten zbytek doklepe bez dalších otřesů

No ale dost o katastrofách a zpátky k  Wellingtonu. Další část města, která stojí rozhodně za navštívení je Parlamentní čtvrť. Bohužel jsme neměli čas se do budov Parlamentu podívat, ale i procházka okolo stála za to:)

Bohužel jsme neměli čas navštívit všechno, co by jsme chtěli, ale i tak to byla fajn zastávka. Kdybych měla na Zélandu zůstat tak Wellington by bylo města, kde bych rozhodně chtěla bydlet. Hlavně z důvodu, že je to snad jediná město na NZ kde to žije:)Botanická zahrada


Budovy parlamentuTe Papa


A pak už jsme se nalodili na trajekt a vyrazili na Jižní ostrov. S česnekovými jednohubkami ♥


Share:

5 komentářů:

 1. Ježiš to je nádhera. Já se snad rozpláču :D

  OdpovědětVymazat
 2. Řekni mi, kde na N.Zelandu není krásně? :D Se zvencnu, tolik krásných míst :)

  OdpovědětVymazat
 3. Wau moc krásný fotky. Na NZ se bohužel nikdy asi nedostanu, ale když koukám na ty fotky tak nevím jestli svou životní cestu ještě nepřehodnotím.
  Šárka z blogu skarkiska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Nádhera. Nemám slov. :) Některé fotky jsou přímo kouzelné, ale u tebe by mě to už nemělo překvapovat. :)
  Jinak zemětřesení bych si chtěla vyzkoušet, ale jen na tom simulátoru. :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 5. ó, tak to sú nádherné fotky nádherný miest! :).
  Nový Zéland mám v zozname miest, ktoré by som rada navštívila! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥