, ,

Nový Zéland - Wai-o-tapu Thermal Wonderland


Už 4 dny za sebou  v kuse leje, doma je příšerná zima, spolubydlící nechávají v jídelně  osychat jídlo, co pak pekelně smrdí a jako bonus nám skončila práce a nemůžeme najít novou. Toť asi vše k našemu vysněnému  pobytu a teď zase zpátky mezi jednorožce :)

Ani ne 30 kilometrů od Rotoruy najdete  nádheru jménem Waiotapo Thermal Wonderland, kterou bych rozhodně zařadila na list " Musíte vidět!"

Waiotapu je  aktivní geotermální oblast ( Maorové  ji nazývají Sacred Waters ), která se nachází ve vulkanické zóně Taupo a najdete tu opravdu všechno od gejzíru, přes nádherně barevná jezírka až po "bazénky" s  vařícím s bahnem.  A  jako bonus k téhle  podívané dostanete smrádek zkažených vajec. Ovšem i tak to za to stojí.

Vstup do parku stojí kolem 30 dolarů a v ceně je i možnost podívat se na přednášku o gejzíru, který  reaguje na mýdlo. Gejzír se  nacházel  mimo park, několik kilometrů od hlavního vstupu a musím říct, že mě to dvakrát nenadchlo a znovu bych to vidět nemusela, ale  samotný park bych mohla navštěvovat každý měsíc.

Myslím, že už není potřeba k tomu víc dodávat a doufám, že aspoň díky fotkám vám trochu zprostředkuji, jak kouzelné to tam bylo!:)

Mějte se krásně, G.

















 
Víc než půl cesty šel před námi tenhle pán a strašně mě iritoval. Vždycky jsme se ho snažili předběhnout aby jsme  udělali nějakou fotku bez přítomnosti jeho modré tašky, ale on se tam vždycky nenápadně nacpal!:)






Champagne Pool, který  patří mezi nejznámější a najdete ho snad na všech letácích. Taky aby ne!





Share:

9 komentářů:

 1. Já nemám co bych řekla :D To je naprosto dech beroucí, naprosto mě to uchvátilo :)
  Tam bych rozhodně někdy chtěla.

  OdpovědětVymazat
 2. ty fotky jsou jednoznačně dokonalost :O

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá to nádherně. A přeji hodně štěstí při hledání nové práce, snad to brzy klapne.

  OdpovědětVymazat
 4. TOLIK NÁDHERY!! ... Jsou to krásné místa, ale ty to ještě umíš tak krásně vyfotit, tají se mi dech.

  OdpovědětVymazat
 5. Do kolen mě dostala ta poslední fotka. Nádhera ♥

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné! ♥ To za ten smrad stojí :D

  OdpovědětVymazat
 7. Wai-o-Tapu je jedno z mých oblíbených míst na Zélandu! Takových barev a hlavně ta všudypřítomná vůně :) hezký článek a hlavně super fotky!

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥