, ,

Nový Zéland - Abel Tasman, část 1.

Krásné nedělní ráno,

Dneska zase něco málo z našeho cestování po Zélandu. Z Jížního ostrovo jsme toho zatím moc neviděli, ale i to málo stálo za to.

Na cestu do Abel Tasman National Park jsme vyrazili hned 26.12 a po víc než měsíci bez cestování jsme se hrozně těšili, že zase uvidíme něco nového. Bohužel ještě v Nelsonu jsme začali mít problém s autem, kdy se nám k naší velké radosti začal vařit motor. Všechny opravny  kvůli svátkům zavřený a otevřeno mělo být až za další tři dny. Musím říct, že v tu chvíli na nás šly mrákoty. Protože rozbitý auto se rovnalo  tomu, že z nás budou bezdomovci. Nakonec jsme našli ochotného automechanika, který nám oznámil radostnou zprávu, že oprava bude stát  jen 800 dolarů, ale zatím můžeme dolívat vodu do chladiče a až se s tou cenu vyrovnáme, tak máme přijít a on nám to opraví.

A tak jsme  hodili všechny chmury za hlavu a za  pravidelného dolívání vody do chladiče jsme  radostně vyrazili směr Abel Tasman.

Abel Tasman  se nachází na severu Jížního ostrova mezi Golden Bay a Tasman Bay a je pojmenovaný po evropském mořeplavci, který se v roce 1642 rozhodl zakotvit právě u Golden Bay.  Je to také nejmenší novozelándský národní park, ale rozhodně mu to na kráse neubírá.

Měli jsme v plánu jít část  Abel Tasman Cost Tracku  z Marahou do Anchorage, která má mít  něco kolem 12 km a pak jít zase zpátky. Nakonec jsme místo 24 kilometrů ušli skoro 30 km, protože jsme chytře zaparkovali moc daleko  a navíc jsme chtěli vidět úplně všechny zátoky, ke kterým byl přístup, ale rozhodně to stálo za to.  Po hodně dlouhé době nám vyšlo  super počasí a i přes davy lidí, kteří se stejně  chytře jak my rozhodli vyrazit o vánočních prázdninách, jsme si to pořádně užili.

Rozhodla jsem se fotky rozdělit na několik částí protože jich mám  opravdu hodně a bylo by škoda je nacpat do jednoho  článku. Takže  pár fotek z našich prvních kilometrů.
Share:

13 komentářů:

 1. Opäť skvelé fotky, už ani neviem čo k nim písať a ako ich pochváliť! :) To auto určite naštvalo :/ ale hlavne, že ste si to aj tak užili :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to tam nádherně, hned je mi tepleji z těch fotek! :D Tu máme zrovna ošklivou břečku. Minulý týden bylo skoro jaro, v pátek totálně nachumelilo, ale teploty už ee pohybují od 0 výš, takže to hned začalo tát a všude je mokro. A to má ještě od zítřka celý týden pršet, fuj!

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 3. Dokonalé! Jsem ráda, že jsem na tebe narazila! Ihned dávám odběr! Těším se na další články !!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vyzerá to tam dokonale, raz by som tam chcela ist aj ja☺

  OdpovědětVymazat
 5. Krásne fotky! Muselo to byť skvelé dobrodružstvo. Neviem, čo by som robila na tvojom mieste, keby sa mne alebo nejakej partii pri cestovaní pokazilo auto :)
  Caroline

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky, to musel být jedinečný zážitek! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Já už to prostě nemůžu číct ani komentovat.. nádhera, nádhera! A jak to dopadlo s autem? :D

  OdpovědětVymazat
 8. Já už chci taky cestovat! Ty fotky! Ty barvy! Ach...

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 9. Já myslím, že na světě neexistuje krásnější místo.. a to škoda, že to na fotkách nejde zachytit tak, jako v reálu <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥