, , , , , ,

Můj rok 2016

Krásný večer,

Vím, že do konce roku ještě  pár dní zbývá, ale protože zítra odjíždíme a  s největší pravděpodobností se k netu dostanu až po Novém roce, tak jsem si říkala, ze je potřeba ho nějak uzavřít.

Rekapitulování  suce nepatří mezi moje silné stránky, ale je fajn si vždycky připomenout, že ten rok nebyl tak marný jak nám kolikrát připadalo:)

V lednu  nás čekala 14-denní dovolená v Česku, kterou jsme si pořádně užili. Strávili jsme pár dní v Praze, cpali se horem dolem, pili spoustu vína, oslavili moje a drahoušovi narozeniny  a celkově si užívali tu rodinou pohodu. O to byl krušnější návrat do reality a pracovního procesu.

Dostala jsem dopis z Bradavic

Od mé nejlepší sestřičky!
 25 růží od drahouše ♥

Praha


Lednové focení s krásnou Victorií


Přiznám se, že únor šel tak nějak mimo mě. A kromě výborné večeře v Totu, kam jsme si zašli na drahoušovi narozeniny, se nic moc nedělo.

Za to v březnu už to bylo větší vzrůšo. K našemu velkému překvapení se nám povedlo dostat víza na Nový Zéland, z čehož jsme měli druhé Vánoce  a žili z toho několik měsíců. Když si vzpomenu na to naše fantazírování jaký to asi bude, musím se smát.  Taky jsme se vyrazili mačkat v davu na Sv.Patrika  a celkově si užili super večer.

Patrik!V dubnu jsme si nadělili předčasný dárek k výročí  a vyrazili na pár dní do Říma a pořádně si to užili. Neustále jsem se ládovali zmrzlinou, nachodili x kilometrů, vyfotili milion fotek, pili spoustu vína a celkově si užívali tu pohodu, že vůbec nic nemusíme.

Stuff párty ala Men in Black!:)

Zoo Rome

Během května nás zase začali chytat roupy, že by jsme se ještě někam měli jet podívat, přeci jenom září bylo daleko a bylo potřeba vymyslet, na co by jsme se mohli těšit ještě mezitím. Nakonec jsme  koupili  do Edinburghu a hned se bylo na co těšit.  A k výročí jsme si zase zašli do naší nejoblíbenější italské restaurace ♥

Portmarnock bach

 Zoo Dublin

Z photoshoot s Aurorou v mé nejoblíbenější Botanic GardenSkoro celý červen jsme se těšili do Skotska, s tím, že to musíme vzít zodpovědně, když je to náš poslední výlet po Evropě. A bylo to skvělý. Hodně jsme odpočívali, jedli  sedviče s tuňákem a chodili na procházky. Pokud jste v Edinburgu ještě nebyli, tak určitě doporučuji.  je to jedno z míst, kde by se mi líbilo i bydlet!:)

V červenci  mě popadlo šílenství, co se balení a nakupování dárků týče. Do Irska jsme jeli každý s jedním kufrem a příručákem a skoro dva roky se nám nahromadilo tolik krámů, že mi z toho šla hlava kolem. Neúspěšně jsem balila tři týdny. Do toho jsem ještě pravidelně buzerovala Thao, že by  si konečně mohla koupit ty letenky a ještě nás přijet na poslední chvíli navštívit. Což  vypadalo tak dost neúspěšně!:)


Ne nebudeme se přežírat!
 Trinity CollageNa začátku srpna už začalo jít do tuhého. Nakonec se mi úspěšně povedlo zabalit, ale pořád nám zbývalo asi milion krámů, kterých jsme se potřebovali zbavit a nikdo je nechtěl!:D Navíc jsem začela pofňukávat, že mi bude smutno. Klasika.
Do  toho mi moje drahá kamarádka oznámila, že teda opravdu přijedou  a dokonce i v termínu, kdy v Dublinu pořád budeme ( ona je totiž hlava děravá a věci, jako že se  tolikátého budeme nadobro stěhovat  ji naprosto neinteresují, tak že když se strefila, dalo se to považovat za velký úspěch ).
V půlce srpna mě čekal poslední den v práci a loučení jsem obulela (ne tu práci! ). Ještě týž den za námi přiletěla T. s bráchou a my si Dublin užili jak správní turisti a  jako bonus vyrazili na výlet do Glandalough a Enniskery.
Hned potom nás čekala naše rozlučková párty, kde jsem k velké radosti ztratila svetr a důstojnost :D Svetr se našel druhý dena  bez důstojnosti  se obejdu.:D
Poslední týden jsme jen lenošili, chodili na procházky a fňukali, že  se vlastně vůbec stěhovat nechceme. Jo a jedli burgery z Eddie Rocket!
Ale všechno jednou končí a tak jsme 21.9 nasedli směr Praha  a sbohem a šáteček.
Doma na truchlení nebylo zase tolik, ale co si budeme povídat, bylo zvláštní zase " bydlet" u rodičů. Ale protože  nás čekal jenom měsíc, bylo potřeba  ho pořádně využít.Po všech povinných a nepovinných exkurzích po všech příbuzných jsme si ještě na konci srpna vyrazili na festival na Bouzov. Za kulturou! byl to náročný měsíc.Howth

S ThaolinouOd kolegů na rozloučenou♥

 První koupání za dva roky:D Izabela

ČeskooBouzov
Září  nám začalo výletem do Českého Krumlova s mamkou a víkendem na chatě na Plumlově s kamarády. Furt jsme si říkali, že máme ještě pořád spoustu času.  Chodili jsme na grilovačky, narozeninový oslavy, sváteční obědy a dost si užívali to, že nás všichni vykrmují!
taky jsme si na pár si vyrazili na Slovensko do Podhajské, kde jsme asi po sto letech jela zase na tobogánu a užili si fajn víkend s drahoušovou rodinnou. A měli jsme tam naprosto výborný burger  a jako bonus velice nepříjemnou servírku. Dobrej deal!
Hned po příjezdu  za námi přijeli do Prahy kamarádi Dublinu  a jelo se nanovo. Jídlo, památky, jídlo, alkohol a zase jídlo. Byli jsme se podívat i  na Lom Velká Amerika a na Karlštejn. taková to vsuvka mezi to jídlo a alkohol.
A pak už nás čekalo posledních pár dní doma a 21.9  tadá směr Auckland.  Na letišti jsme samozřejmě byla za  největšího ubulence, i když mamka s babi by si taky mohli podat ruce. I  přes všechny stresy, že bude něco špatně a my poletíme  tak akorát do háje jsme najednou seděli v letadle a nějak nám nedocházelo, že je to tady.
Po cestě kdy jsme měli zastávku v Taipei, kde nás počasí málem  oddělalo, jsme se skoro 70 hodinách, co jsme jeli v nouzovým režimu konečně  domatlali do Aucklandu.
První  dojmy byly kvůli počasí dost marné a i když jsme měli původně v plánu v Aucklandu zůstat pár měsíců, rychle jsme si sbalili pár švestek.

Český Krumlov


Nejpyšnější tetička ♥První dny v AucklanduNa začátku října se nám konečně podařilo sehnat  auto, rozhodli jsme se že v něm budeme bydlet  a  konečně vyrazili za dobrodružstvím.  Během týdne jsme projeli celý Northland, který byl naprosto úžasný'
Na zpáteční cestě jsme si udělali ještě zastávku v Aucklandu a potom směr Coromandell až do Taurangy, které se řadí mezi jedno z měst, které  se mi to líbili nejvíc.
Poblíž se nám podařilo najít i práci na  Kiwi orchard a zapojili jsme se do procesu. Co si budeme namlouvat, práce to byla příšerná, ale nakonec jsme to přežili.

Takou bay

Cape ReingaBay of IslandsListopad
Po měsíci nás to už přestalo bavit ( spíš nás to ani bavit nezačelo, co je ale detail ) a rozhodli se, že  pojedeme dál. Udělali jsme si zastávku v Hamiltonu, strávili pár dní v Taupu a užili si týden v Napieru, kde jsme původně chtěli hledat práci, ale bohužel to byla bída, tak jsme jeli dál.  Projeli jsme  zbylou část severního ostrova, podívali se po Wellingtonu a  rozhodli se, že si sbalíme pár švestek a pojedeme na Jižní ostrov.

Hamilton Gardens

Wai-O-Tapo Thermal Wonderland
 Huka Falls

Prosinec
A tak jsme tu. Hned první den se nám podařilo najít práci na vinicích, kde  jsme v práci poznali  plno super lidí ( což bylo dosti osvěžující, když na kiwi nikdo neuměl anglicky ),  byli na pořádné párty a až do Vánoc pracovali.
Vánoce jsme strávili v Nelsonu a i když jsem si původně říkala, že vánoční nálada bude v nedohlednu, tak jsme si Štědrý den opravdu užili. Prošli jsme se po pláži, dali si bramborový salát a koukali na pohádky.♥

Zítra odjíždíme směr Abel Tasman National Park, kde budeme  až do Silvestra a pak se uvidí.

Je asi milion dalších věcí, který  by za ty poslední tři měsíce stáli za zmínku, ale už tak je článek dlouhý až až. A samozřejmě ne vždycky bylo všechno růžové, ale to není nikdy. A na  hezký věci se  vždycky vzpomíná lépe!:)
24.12.

Makáme, makáme, makáme


Užijte si posledních pár dní roku 2016 a  do toho nového vykročte správnou nohou!
Budu se na Vás  těšit v roce 2017 ♥

PS: Omlouvám se, že některé fotky jsou v takové kvalitě jaké jsou, ale bohužel nemám pořád opravený počítač a tak  jsme musela spoustu fotek stahovat z mobilu
Share:

5 komentářů:

 1. Si mala úžasný rok plný super momentov ;)
  Srdečne ťa pozývam na giveaway na mojom blogu

  OdpovědětVymazat
 2. Ach, já bych tak hned jela na ten Zéland, to vypadá ta nádherně, i to, co popisuješ negativně :D V souhrnu prima rok :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezký nápad, všechno pěkne srhnuté :)) Měla jsi určitě skvělý rok :) Jinak, máš opravdu nádherné fotky!! Píšu to snad pokaždé, ale vážně nadherné :D :)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky a nejspíš úžasný rok! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Měla jsi úžasný a živý rok plný dobrodružství. Tiše tady vzdychám nad tou krásou, co jsi mohla vidět na vlastní oči. Do roku 2017 ti přeji mnoho dalších skvělých zážitků a hlavně poznávání nových krajin! :))

  Gabux

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥