Zkušenosti s Airbnb

Dobré ráno všem,
Když nám poprvé někdo  doporučil Airbnb, byla jsem trochu skeptická, ale nakonec jsme  si řekli, proč to vlastně nezkusit. Máme za sebou bydlení v Barceloně, Římě, v Praze a taky v Aucklandu.

Barcelona
Naše úplně první bydlení přes Airbnb bylo v Barceloně.  Předpokládala jsem, že to bude jak všichni  tvrdili. Že  budeme bydlet u někoho doma a že to bude fajn mít možnost si popovídat s místními a že se určitě dovíme i něco, co by nám jinak uniklo.
No zkušenost byla úplně jiná. Naše "hostilka" měla pravděpodobně bytů plnou zadnici, takže pronajímala  ve velkým. Byt byl sice na super místě a náš pokoj se ještě docela dal, ale jinak to byla tragédie. V koupelně byl bordel, v obýváku byl bordel a v kuchyni měl člověk strach položit věci na linku aby něco nechytl. A to nemluvím o ceně, z které se mi  protáčejí panenky ještě teď. Ovšem když se rozbily dveře, tak kamarád majitelky je hned přijel opravit a byl  fakt moc příjemný.
Ale  nic moc zkušenost taky zkušenost a my si řekli, že  nebudeme hned po prvním fiasku házet flintu do žita.Řím
O   spoustu měsíců později jsme jeli do Říma. Bydleli jsme u moc milé Italky vě věku našich babiček. Byt byl na super místě, bylo v něm čisto a i když paní neuměla kváknout ani slovo anglicky a mi pro změnu ani slovo italsky, tak jsme se vždycky domluvili.  Takže reputace byla napravena.

Náš výhled z okna


Praha

V září  nás přijeli navštívit kamarádi z Dublinu a tak jsme  přemýšleli, kde na těch pár dní zůstaneme. A nakonec zase vyhrálo Airbnb. Našli jsme si moc pěkný studio kousek od Míráku. Byt nám nebyl předávat majitel, ale jeho kamarád, který  byl moc milý  a celý studio bylo super. Nejen že vypadal líp než na fotkách, ale   bylo v něm fakt čisto.

Auckland

A naše dvě poslední zkušenosti jsou z Aucklandu.  Jedna byla super a o druhé bych řekla, že už nikdy  víc.
Bydlení jsme si v obou případech vybírali tak, aby jsme měli možnost si v kuchyni uvařit, byl tam internet a mít i možnost si vyprat i vysušit věci.

První týden jsme bydleli u moc milého páru. Pokoj byl fajn, všude bylo čisto a mohli jsme bez problémů využívat kuchyň, pračku i sušku. Sice jsme se s nimi moc nepotkávali, protože  buď jsme byli  ve městě nebo jsme dospávali časový posun, ale i když jsme měli možnost  s nimi mluvit  chovali se k nám velice mile.

A naše druhé bylo u jednoho páru z Indie. Hledali jsme bydlení narychlo, tak jsem ani moc nestudovala komentáře a navíc  se jako u ostatních nemuselo čekat na potvrzení od hostitele, ale hned vám došel email, že bydlení máte potvrzené.
Musím se přiznat, že hostitelka nám nebyla sympatická  od první chvíle. Provedla nás po domě, ukázala nám kde co je a pak do nás začala valit  řeči o uklízení. Nevím jak to funguje jinde, ale pro mě je samozřejmost, že když uvařim, že po sobě uklidim, nebo když  po sprchování našlapu v koupelně že to po sobě utřu aby  někdo neuklouzl.  Ovšem ale abych stěrkou  stírala vodu ve sprcháči, vynášela koš v kuchyni, když je v něm půlka, utírala  umyvadlo du sucha aby v něm náhodou nezůstala voda atd mi přišlo fakt moc.  Navíc nám bylo řečeno, že pračku sice použít můžeme, ale sušku ne ( i když v popisku bylo že  suška je samozřejmostí ). Což v baráku kde je zima a vlhko a venku leje, nemáte moc šanci něco usušit. A završila to tím, že když se přítel zeptal na klíče, tak řekla že žádné klíče nemá, že zadní vchod je pořád otevřený. Navíc celý barák byl plný cizích  ( měla další 3-4 pokoje, které pronajímala) a  my neměli klíče ani od našeho pokoje a jako bonus jsme  všichni museli sdílet jednu koupelnu.  A ještě jsme v hodnocení byli upozornění, že jsme si měli vynést  koš v pokoji ( mě by zajímalo, za co jsme to vlastně platili. docela mě udivuje, že po nás nechtěla ještě vysát a převléct peřiny ) a že jsem ji údajně neřekla  sbohem ( Což se musím přiznat, mě vytočilo na nejvyšší míru, protože to nebyla pravda) . Takže celkově hodnocení bylo asi takové, že jsem se tam necítila zrovna dobře a jen čekala, kdy dostanu seřváno za to že v umyvadle zůstala kapka vody. Už nikdy víc.


Přiznám se, že naše poslední zkušenost mě  docela rozladila, ale poučení do budoucna, že už se nikdy neubytujeme u nikoho, kdo pronajímá tolik pokojů a jede jak na běžícím páse.


A co vy, znáte Airbnb?
Pokud ano jaké jsou vaše zkušenosti?

Budu s těšit na vaše komentáře, G.
Share:

5 komentářů:

 1. Už jsem o tom slyšela a uvažuji, že se takhle někam podívám. Na zahřívačku bych ráda na pár dní na Moravu, někdy příští rok v létě. Říkám si, že až bude mít kamarádka, která tam studuje promoce, tak bych to sfoukla dva v jednom.
  Asi je to hodně o štěstí, jako všude jinde. Ale je fajn, že tady existuje už jen ta možnost.

  OdpovědětVymazat
 2. To je tak ta poslední zkušenost... to je teda pěkně šílené.. Neřeknu, kdybyste tam byli přes couchsurfing, tak že by chtěla, abyste sem tam s něčím pomohli, ale přes airbnb, to je fakt moc.. To by mě asi hodně naštvalo, hlavně i to s těma klíčema, škoda no.. :(

  OdpovědětVymazat
 3. Sice jsem to ještě neměla možnost vyzkoušet/uplatnit, ale mám v mobilu stažený jak Airbnb tak Couchsurfing a sem tam to naprosto bezcílně projíždim.. kdo kde co nabízí za ubytování :D občas tam najdu fakt poklady, jen ty lidi jsou risk. Ale tak to je všude, kde se musí jednat s lidma, nebo kde ti lidi něco nabízí.. Od kadeřnice taky neodcházíš pokaždý stopro spokojená, hotely taky občas neodpovídají popisu, tak si myslim, že s poskytováním ubytování od obyčejných lidí to bude naprosto stejný.
  Ale zase zkušenosti navíc, no ne?! :D
  Michelle B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo byla to zkušenost k nezaplacení!:D Ale jak říkáš, je to fakt všude:)

   Vymazat
 4. My přes tohle byli dvakrát v Chorvatsku a jednou v Římě a musím říct, že vždycky naprosto úžasní lidičkové. Vždycky nám během ubytování přinesli něco k jídlu z jejich klasických jídel a tak. V Římě sem dostali dvakrát jahody a jednou šampáňo a několik doporučení na jídla. A v Chorvatsko (v obou případech) fíky a nějaký dobrůtky a letos i domácí chorvatské koblížky a ty chci znovu. Hned nejlépe. :D
  Takže za mě úžasné zkušenosti, ale je třeba vybírat pečlivě a vše pročítat. :)
  Ale teda tvá poslední zkušenost je opravdu strašná. To už je snad stejné, jak spát pod mostem. Možná jen trochu víc teplo.

  Gabux

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každá komentář ♥