pátek 16. ledna 2015

# Okolo mě

Jak hledám práci...

Nedávno jsem vám říkala o pohovoru, který jsem měla a hrozně si přála aby  se ozvali. No bohužel se do dneška neozvali a  byla jsem docela naštvaná, protože nemám ráda když mi někdo věší bulíky na nos a když řeknou že se 100% ozvou i kdyby byla odpověď záporná, tak je prostě slušnost dát vědět ať člověk zbytečně nečeká.


Ovšem teď ke včerejšími/dnešnímu zážitku. Včera kolem 9té večer mi začal zvonit telefon s cizím irským číslem a o mě se jako obvykle začali pokoušet mdloby a srdce mi mlátilo tak, že jsem myslela že je to konečná. Nakonec jsem se odhodlala a hovor přijmula.  Z druhé strany se na mě spustil slovní průjem. Většinu věcí jsem dotyčnému vůbec nerozuměla a byla ráda, že jsme schopná říct ano jsem Gabriela, ano stále hledám práci  a podobné věty  z kterých musel  chlap na druhé straně telefonu vyvodit, že jsem těžce zabržděná. Nakonec  jsem správně pochopila, že mám přijít v 10 hodin ráno na pohovor. Ovšem bohužel jsem mu nerozuměla  odkud mi to vlastně volá a kam mám přijít. Nerozuměla jsem ani když jsem se zeptala po třetí. Takže  jsem si v duchu řekla, že si to zjistím na netu podle telefonního čísla , že oka a rozloučila se.Ovšem poté začalo ještě větší peklo.

Víc než hodinu jsem projížděla google křížem krážem a jediné co jsem našla bylo, že to číslo odpovídalo  nějaké prodejně s kabelkami v které jsem v životě nebyla. V tu chvíli jsem byla už docela na mrtvici. Až  mi nakonec volal drahouš z práce a řekl, že mu mám napsat, že nemůžu tu adresu najít na mapě a jestli by mi ji poslal. Už jsme se radovala, že je problém vyřešený. Nebyl. SMSka nešla odeslat, protože  jsme k mému velkému překvapení zjistili že je to pevná linka. Takže s nervama na pochodu  jsem projížděla mapu a  rozhodla se, že půjdu do jednoho, který by podle popisu připadal v úvahu. Nakonec  jsem vymyslela, že  tam zkusí drahouš ráno zavolat, zeptat se jestli se dovolal tam a tam  atd. Šla jsem spát s pocitem, že problém bude ráno vyřešen. Já jsem byla naivka.

Pro ještě větší pobavení se tam nemohl nejprve vůbec dovolat a když už se konečně dovolal tak i přesto, že má anglinu na úplně jiné úrovni než já tak mu  název stejně nerozuměl, Nakonec mě donutil tam zavolat a říct že teda adresu nemůžu najít a ať mi ji pošle smskou. Konečně se zadařilo. Vtip  byl to, že to bylo KFC, ale on to vyslovoval  jako " kérsí" .D

Když už jsem konečně věděla kam jít, tak mi k mé radosti ujel autobus těsně před nosem, druhý se propad někam do země a vůbec nepřijel a já nakonec jela o 20 minut později než jsem měla v plánu. Takže  jsem na pohovor dorazila o 10 minut později úplně rozcuchaná, rudá a zpocená a místo mluvení jsem jenom fuňěla. Já vím proč nerada běhám. No koukali na mě velice pobaveně, vrazili  mi do ruky papíry které jsem měla vyplnit. Nakonec jsem zjistila že jsme tam na  pohovor tři takže v porovnání s upravenou slečnou v sukýnce a na vysokých podpatcích a  týpka jako hora jsem si tam připadala jako trotl.

Papír se mi nakonec úspěšně po delší době podařilo vyplnit a pohovor s manažerem jsem měla z celé skupiny poslední. Narovinu přiznám, že jsem mu skoro nerozuměla, kejvala jak tydýt a usmívala se. Bohužel občas se mě na něco zeptal a  byly chvíle kdy jsem absolutně netušila co říká, takže následovalo koktání a rudnutí. Hlavně nepřiznat, že mu nerozumím.  Při větším štěstí jsme rozuměla aspoń něčemu a snažila se ze sebe něco dostat. No  myslím že  bych byla fakt super exemplář  do pomocné školy.  Nakonec mi řekl že mu mám donést  okopírované ID. Moc jsme nepochopila proč ho po mě chce, když jsem si myslela že mám asi tak 5% šanci aby mě vzali. Takže jsme se ho asi ještě třikrát zeptala  jestli ho mám vážně hned donést a to už se mi smál. Když už jsem mu uvěřila, že tu kopii opravdu chce tak  jsem pro ni zaběhla, dala mu ji a běžela na autobus. Bohatší o  o pocit, že jsem vážně trotl a že bych měla strčit hlavu do kanálu.

Ale teď to nejlepší! Kolem 4 mi zazvonil telefon a bylo mi řečeno že zítra v 15:00 mám naklusat  i s černým oblečením!! YES !YES!YES

Ale aby toho nadšení nebylo moc, tak teď jsem zase pro změnu na nervy, že nebudu vědět co mám dělat a nebudu nikomu rozumět! Takže vždycky se něco najde!

A kdo dočetl úspěšně dokonce
Držte mi prosím pěsti!
5 komentářů:

 1. Pěsti držím a jsem si jistá, že to dáš! Vlastně ... že jsi to už dala, vždyť třetí odpolední je už dávno za námi ;-).

  OdpovědětVymazat
 2. :))) no urcite jsi byla moc roztomila svou nervozitou a neohrabanosti ;) a verim, ze jsi na ne zapusobila.. :) je to skvele a gratuluji k práci :) preju ti at se brzy rozkoukas a prace ti jde a bavi te :) ale hlavne at mas stesti na kolegy. to je podle me zaklad toho, aby te to vubec nejak bavilo ;) snad budou hodni:) mej se a tesim se na dalsi clanek :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Veru!:) Po týdnu snad shrnu svoje dojmy:)

   Vymazat
 3. Tak už je po pátku a počítám, že jsi nastoupila. Jak to vypadá, jsi spokojena? Zvládáš to? Už ses trochu rozkoukala?
  Tvůj popis mi zněl hodně šíleně, jsi dobrá, žes to tak zvládla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska mě čeká čtvrtá směna a první den by hodně šílený. Nerozuměla jsme skoro nic a připadala si jak blbec :)) Teď už rozumím jakž takž ale zmatená sem pořád, protože se valí spoustu nových věci. ještě to chce značně vypilovat moji komunikaci:))

   Vymazat

Follow Us @soratemplates